• 12 Posts
  • 35 Comments
Joined 4 years ago
cake
Cake day: November 12th, 2022

help-circle


  • Oczywiście, nie musimy kontynuować jeśli nie wyrażasz woli, w pełni to szanuję i akceptuję. Tak samo jak to, że możesz tej akcji nie popierać i mieć inne poglądy - co wyraziłem z resztą w cytowanym przez Ciebie fragmencie. Nie jest to więc dla mnie straszne.

    Jeszcze tylko żeby nie pozostawiać Cię bez odpowiedzi:

    Bardziej to Tobie mógłbym zarzucić przekręcanie w taki sposób sensu w kontekście takim, że nagle nie wiadomo skąd wyskoczyłeś z „dziećmi z Globalnego Południa” (swoją drogą, co ma piernik do wiatraka?).

    Jest to dosłownie w pierwszej części artykułu na szmerze do którego link wrzuciłem w poprzednim komentarzu, tym na który odpowiadasz - tj nie w całym oświadczeniu tylko w tym krótkim fragmencie który pojawił się na szmerze


  • Wyjaśnienie motywów masz w linkowanym artykule, pełne oświadczenie grupy w innym wątku (https://szmer.info/post/11632493) - nie ma zupełnie żadnych powodów żebyś musiał to przekręcić tak, by gubić sens.

    A ja tylko piszę o tym, że takie akcje są znacznie surowiej oceniane niż to, co faktycznie stanowi zagrożenie zdrowia i życia milionów osób. Przede wszystkim - w porównaniu do tych, robionych przez wielki biznes - SĄ oceniane.

    Ale rozumiem, że to działanie w jakiś sposób Ciebie ugniotło - i nie oczekuję, że po wymianie paru wiadomości na szmerze zmienisz postrzeganie


  • Wow. Masowa ekspolatacja Globalnego Południa, głód, choroby, niedożywienie, śmiertelność wśród niemowląt, wszechobecne zanieczyszczenie, w tym odpadami toksycznymi - no cóż, zdarza się.

    Ale podpalić kable przesyłowe do bogatych dzielnic gdzieś w Berlinie? W Europie? Kable Z ELEKTROWNI? To niedopuszczalne, to terroryzm! Proszę nie niszczyć naszej ułudy, że wszystko działa! Sprawców znaleźć, osądzić i niech odpracowują w kamieniołomach!

    A w tym czasie jakieś datacenter właśnie pozbawia wody pitnej okolicznego regionu i wszyscy są z tym ok, nikt nie powie nawet słowa, nie mówiąc już o nazywaniu tego terroryzmem. Albo nawet ten sam Berlin - “awaria” zostanie za parę chwil usunięta, do bogatych dzielnic wróci prąd - jednak dalej w samym Berlinie zostanie masa ludzi którzy nie są w stanie opłacić rachunku za ten prąd.

    Ot, moralność










  • To kolejny istotny fragment, manifestujący w Krośnie bowiem byli zamykani w kotłach, atakowani przez policję gazem oraz pałkami i – jak już wczesniej wskazano, byli typowani do zatrzymania jeszcze zanim rozpoczął się protest.

    HFPC zwraca uwagę na konieczność sprawdzenia proporcjonalności użycia siły przez policję. Nawet bowiem w przypadku rzucania przedmiotami w policję – reakcja mundurowych musi być proporcjonalna.

    Zakończono odczytanie oświadczenia.



  • Sąd odczytuje fragmenty dotyczące niezgłaszania manifestacji, HFPC wskazuje, że niezgłoszenie manifestacji nie daje policji carte blanche. Służby – zdaniem HFPC – nie miały prawa rozpędzać manifestacji przed ośrodkiem w Krośnie, nawet jeśli nie została ona wcześniej zgłoszona.

    Jest to bardzo istotny fragment, policja bowiem argumentowała, że demonstracja nie była legalna.

    HFPC argumentuje, że nawet w przypadku wybuchu przemocy, służby nie powinny rozpędzać manifestacji, a rozpatrywać każdy przypadek indywidualnie.





  • “Wstyd policja, zamiast łapać ludzi…” słyszymy na nagraniach. Oskarżony mówi, że to jego slowa.

    Zostaną odtworzone jeszcze dwa fragmenty z udziałem tej konkretnej osoby oskarżonej.

    Nerwowa atmosfera na nagraniach, manifestujący zwracają uwagę na obecność tajniaków, którzy się nie legitymują.

    Oskarżony wskazuje, że na nagraniu przejmował się osobom, która została powalona i trzech funcjonairuszy na niej siedziało.

    To wyjaśnia nerwową atmosferę na nagraniu.




  • Sąd wznawia rozprawę po 20 minutowej przerwie.

    Sąd oddala wniosek o odtworzenie nagrań dotyczących jednej z oskarżonych osób.

    Sąd odesłał obronę do zebranego materiału dowodowego, uznając że odtworzenie wnioskowanych nagrań znacząco wydłużyłoby rozprawę.

    Inny wniosek dot. odtworzenia nagrania ws. innej osoby został uwzględniony. Plik zostanie odtworzony. Obrona wnosi o odtworzenie kolejnych nagrań.

    Obrona pozostałych ośmiu osób wskazuje na konkretne, znacznie krótsze fragmenty, które dotyczą oskarżonych osób.

    Przystępujemy od odtworzenia nagrań.



  • Obrona zgłasza kolejny wniosek dowodowy, dotyczący inwigilowania środowisk lewicowych, w szczególności Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza.

    Rzecz dotyczy zatrzymania przed tzw. wielką blokadą Warszawy, gdy jedna z obecnie oskarżonych osób została zatrzymana prewencyjnie przed wjazdem do Warszawy. Ta sama osoba została zatrzymana prewencyjnie na wjeździe do Krosna Odrzańskiego w dniu manifestacji 12 lutego 2022 roku. Gdy przed SOC w Krośnie doszło do wybuchu przemocy został zatrzymany jako pierwszy. Na komisariacie oskarżony widział swoje zdjęcia z mediów społecznościowych.


  • W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że samych nagrań wideo jest ponad kilkanaście godzin, warto też zauważyć, że obrona otrzymała nagrania wideo w styczniu, na kilka dni przed planowaną na styczeń ostatnią rozprawą.

    Wówczas to obrona wystąpiła o odroczenie rozprawy, aby móc się zapoznać z materiałami wideo. Wiemy też, że nie wszystkie pliki dało się odtworzyć. Dwa nagrania zniknęły – zostały wykasowane z dronów, a pliki z płyt były nie do odczytania.